Milý deníku, je úterý...

Datum: 27. 4. 2022

... a už od září jsem se těšil, až se pojede do školy v přírodě. Důvody byly samozřejmě dva. První - škola v přírodě, to je sranda, žádný povinnosti, pohoda, ... druhý důvod - bude až v dubnu a na začátku května... a prázdniny jsou už v červnu.... A je to tady. Odpoledne jsme vyrazili. No, náš odjezd tak moc hladce neproběhl. Malý děti se do autobusů vešly rychle. Ale my, starší a zkušenější (tím myslím ze 6. až 9.), jsme sice v autobuse měli sedadel dost, ale ty kufry se nám tam nějak nechtěly  vejít. Nakonec zbyla před autobusem jen hromada zavazadel a krabic, které patřily našim učitelkám, takže jsme to dál neřešili a usadili jsme se buď v přízemí nebo v prvním patře našeho patrového busu. To už kolem autobusu nešťastně pobíhal pan ředitel a snažil se o to, abychom už byli pryč. Ale moc mu to nešlo. Prý chtěl projet autobus MHD!!! A dokonce přijela i Městská policie... nakonec se to podařilo a odjeli jsme. Cesta byla normální, jako vždycky - "Sundejte si bundy, ať vám není špatně!" a "Kdo chce pytlíky? " nebo "Každý si pod sebou sebere ty papírky!" A pak to šlo ráz naráz: pumpa na čůrání, Svor na dohled a Svor už jsme tu, pochod do vrchu ke Star Line (asi 1,5 km, ale do kopce!!!!... takže skoro čtyři!!!! asi....), hurá, došli jsme, základní pokyny jak se chovat a jak ne, vyzvednutí povlečení (jé, kdo mi to povlíkne???), vepřový na paprice (máma dělá sice lepší, ale tohle ušlo), prohlídka areálu s instruktorem, prohlídka vlasů (ne, ani jedna tam nebyla), prohlídka mandlí (byly tam obě a zdravé)... a večerka... no nebudu psát, že spát... ale kolem chodí noční hlídač, tak asi budeme muset... tak, milý deníčku, končím, uvidíme, co se tady, pod horou Klíč, zítra bude dít...  dobrou...                                                                                                                                                                                      (Erik S., 9. třída)