Informace k příměstskému táboru "DRUŽINIÁDA"

4. 8. 2022

LETNÍ PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR
  DŮLEŽITÉ INFORMACE

Vážení rodiče,

věnujte prosím pozornost níže uvedeným informacím k letnímu příměstskému táboru „Družiniáda.“

Organizátor tábora:  ŠD při ZŠ a MŠ Jiráskova 457, Kladno
Místo konání:  ZŠ a MŠ Jiráskova 457, Kladno
Termín tábora:  15. – 19. 8. 2022
Cena tábora:  2 300,- (V případě, že dítě nenastoupí na tábor, bude z celkové částky odečteno 1 000,- na předběžné výdaje - strava, výtvarný materiál, odměny - a Vám bude vráceno 1 300,-.)

Na programu tábora je: celotáborová hra s tématikou „OLYMPIJSKÉ HRY“, soutěže, venkovní aktivity, turistika, návštěva libušínské Tvrze, kde se děti budou učit pečovat o koně a za odměnu se budou moci na koni svézt, celodenní výlet do zábavního parku Toboga v Praze, výlet do lanového parku Kladno, vodní skluzavka a bazének.

Jídlo a pitný režim: zajištěno včetně úterý, kdy se vydáme na celodenní výlet do zábavního parku Toboga v Praze, kde máme objednaný oběd + 1nápoj, svačinu a pití na tento den zajistí rodiče. Ostatní dny budou děti dostávat 2x denně svačinku, oběd a šťávu si budou moci během dne v ŠD doplňovat.

Do ŠD si děti přinesou a do skříněk uloží: přezůvky, oblečení pro případ chladu či nenadálé příhody, plavky, ručník, gumovou obuv do vody. Vítány jsou jakékoli olympijské doplňky.
Každý den děti přijdou s batůžkem, ve kterém budou mít: láhev s pitím, pokrývku hlavy, pláštěnku, dle uvážení opalovací krém, repelent. Na úterní celodenní výlet svačinu a pití na celý den, kapesné, sportovní oblečení a protiskluzové ponožky.
Dohlédněte prosím na to, aby děti přicházely oblečené vždy dle počasí a ve vhodné obuvi na sport i turistiku.

V den nástupu dítěte na tábor, předáte prosím osobně vychovatelkám tyto důležité dokumenty:
Prohlášení o bezinfekčnosti dítěte
kopii kartičky pojištěnce
Posudek o zdravotní způsobilosti dítěte (většinu máme, od koho nemáme, rodiče byli informováni)
podepsaný Řád tábora
tiskopis ohledně příchodů a odchodů dítěte
Prohlášení bezpečnosti Tvrz Libušín

Všechny tyto dokumenty prosím pečlivě připravte. Bez nich dítě nemůže na tábor nastoupit!

Před návštěvou libušínské Tvrze je zapotřebí podepsat Prohlášení bezpečnosti. Než se dostaneme do kontaktu s koňmi, budeme všichni poučeni panem Josefem Králem, který se zde věnuje jezdectví a chovu koní, o všech zásadách a bezpečném pohybu v libušínské Tvrzi. Dále budeme seznámeni se základními pravidly spojenými s péčí o koně a s jízdou na nich.

Celodenní výlet do zábavního parku Toboga v Praze

Celodenní výlet je naplánován na úterý 15. 8. 2022. Odchod od školy bude již v 8:00 h, návrat ke škole pak cca v 16:00 h.

Na celodenní výlet svačinu a pití zajišťují rodiče. Dětem je hrazena veřejná doprava autobusem, vstupné do zábavního parku Toboga, které zahrnuje oběd + 1nápoj a přístup k mnoha atrakcím pro děti. Atrakce, které jsou zpoplatněné jsou: -  Virtuální realita a 7D kino – cena za žáka 99,- Kč

• Autíčka, Airhockey 20, Kč; vratná záloha na hokejky, puk, míček 50,-Kč

Z bezpečnostních a hygienických důvodů je povolen vstup pouze v ponožkách (doporučujeme protiskluzové ponožky a vhodné sportovní oblečení).

Dále si děti budou moci v areálu zakoupit občerstvení, pití nebo suvenýry. Je tedy na Vás, jak velký finanční obnos s sebou dětem dáte. J

Dopolední výlet do lanového parku na Sletišti

Sraz dětí ve středu 16. 8. 2022 v 7:00 hod v ŠD, odchod od školy na autobus v 7:30hod. Sportovní oblečení, obuv a pití s sebou.

Výlet do jezdecké tvrze Libušín

Sraz dětí ve čtvrtek 17. 8. 2022 v 7:00hod před hlavní branou ZŠ, odchod od školy na autobus v 7:15hod. Sportovní oblečení, obuv a pití s sebou.

Hygienická opatření na příměstském táboře

Zvýšený důraz budeme klást na dodržování pravidel osobní a provozní hygieny všech účastníků. To znamená pravidelné mytí rukou za použití mýdla, jednorázových ručníků a dezinfekce. Budeme dbát na dodržování preventivních pravidel při kašlání, kýchání a rýmě.

Snad jsme na nic nezapomněly. V případě jakýchkoli dotazů volejte: 722 991 583, nebo pište: katerina.jehlickova@zsmsjiraskova.cz

Na všechny se moc těší tým ŠD

Krásné léto všem!

2. 7. 2022

Vážení rodiče, milé děti,

děkujeme vám za spolupráci a podporu v uplynulém školním roce 2021/2022. Přejeme slunečné léto plné nezapomenutelných zážitků! S některými z vás se uvidíme v srpnu na příměstském táboře, na ostatní děti se budeme těšit v září! :-)

V sekci Akce družiny si můžete ve volných chvílích prohlédnout, co všechno jsme s dětmi ve školní družině v tomto školním roce zažily a na co se třeba mohou těšit i naši budoucí spolužáci. :-)

Krásné léto!

Velká letní soutěž!

2. 7. 2022

VELKÁ LETNÍ SOUTĚŽ!!!

Školní družina vyhlašuje na tyto prázdniny VELKOU LETNÍ SOUTĚŽ O NEJHEZČÍ POZDRAV Z PRÁZDNIN!

Úkolem dětí bude: vyfotit se na dovolené - u moře, u rybníka, na horách, na zahradě u babičky - zkrátka kdekoli, kde děti budou trávit prázdniny.

Co se bude hodnotit: originalita a zajímavost místa, originalita pózy na fotce.

Jak se zapojit: pozdrav zašlete kdykoli během prázdnin jako přílohu na e-mail: katerina.jehlickova@zsmsjiraskova.cz, a připište jméno soutěžícího + odkud nás zdraví.

Náš tip: děti mohou z dané dovolené nafotit více fotek a vytvořit koláž.

Vyhlášení výsledků soutěže proběhne na začátku nového školního roku 2022/2023!

Odměněni budou nejen vítězové, ale všechny děti, které se do naší soutěže zapojí!

Na všechny pozdravy se moc těšíme!

Tým ŠD.