Dnešní datum: 28. 3. 2020

Svátek slaví: Soňa

Úvodní stránka » Školní družina

Pojď si s námi popovídat! :-)

28. 3. 2020

Milí rodiče,

v úterý 31. 3. 2020 si s dětmi popovídáme v aplikaci Microsoft Teams. Tuto událost byste měli vidět v kalendáři této aplikace. Děti jsme rozdělily do 5 skupin:

1. skupina - 9:00 h
2. skupina - 9:30 h
3. skupina - 10:00 h
4. skupina - 10:30 h
5. skupina - 11:00 h

Budeme moc rády, když se nás připojí co nejvíce a budeme si moci zamávat :-)

Těšíme se.

Vychovatelky ŠD.

2. úkol na týden od 30. 3. - 3. 4. 2020

28. 3. 2020

Občerstvení pro pirátskou posádku! :-)

Připravte pro sebe a svou rodinu pirátské občerstvení. Níže máte malou inspiraci, jak by mohlo takové občerstvení vypadat. Přejeme mnoho zábavy při jeho přípravě. :-)

Počet perel za občerstvení pro pirátskou posádku: 5.

Těším se!

Váš kapitán Grant.

1. úkol - Pirátský dalekohled

24. 3. 2020

Ahoj piráti,

první úkol máte úspěšně za sebou! :-) Jsem moc potěšen, že se vás do výroby pirátského dalekohledu zapojilo tolik a naše celoroční hra tak díky tomu pokračuje i nadále. Z vašich výrobků jsem opravdu nadšen! Prokázali jste, že máte velice výborné výtvarné dovednosti a už teď se těším, co mi předvedete příště! Všichni, kteří jste nám svůj dalekohled poslali, získáváte 2 bílé vyráběcí perly! :-)

Kapitán Grant.

Na pirátské plavbě - kreativní program pro děti

21. 3. 2020

Ahoj piráti,

naše pirátská plavba za pokladem pokračuje! Pokud chceš i nadále sbírat perly, čeká tě několik kreativních úkolů. S hotovým výrobkem se vyfotíš a zašleš na e-mail
katerina.kolarska@zsmsjiraskova.cz . Tvoje získané perly si samozřejmě já, kapitán Grant, zapíši do pirátského deníku a po návratu do školní družiny si sám/sama všechny perly uložíš do pirátského poháru.

Pokud úkol v daném týdnu nestihneš, můžeš ho splnit zpětně! :-)

Už se moc těším na krásné výrobky.

Váš kapitán Grant!

Krásné jaro všem!

20. 3. 2020

Všem našim Kuželkám a Pastelkám přejeme krásný první jarní den! :-)

My neleníme a pracujeme na zkrášlování našeho hřiště! :-) Myslíme na vás a posíláme mnoho pozdravů!

Vaše Kačka, Kačka, Péťa a Týna :-)

Vyúčtování poplatku za ŠD

20. 3. 2020

Vážení rodiče,

vzhledem k tomu, že nevíme, jak dlouho nastalá situace potrvá, bude poplatek za školní družinu v době jejího přerušeného provozu řádně vyúčtován na konci školního roku.

Děkujeme za pochopení.

Vychovatelky ŠD.

Letní příměstský tábor „Léto s kovbojem"

18. 2. 2020

Školní družina pořádá letní příměstský tábor „Léto s kovbojem!"

Kde? Areál ZŠ a MŠ Jiráskova 457, Kladno
Kdy? Pondělí 10. 8. – pátek 14. 8. 2020 od 7:00 – 16:00 h

Program začíná v 8:30 h do 15:00 h, tzn., účastníci mohou přicházet nejdříve v 7:00 h a nejpozději v 8:30 h, odcházet nejdříve v 15:00 h a nejpozději v 16:00 h.
Cena: 1 500 Kč, zahrnuje 4x stravování – oběd, 2x denně svačinka, pitný režim (na celodenní výlet stravu a pití zajistí rodiče), jízdné, vstupné, pomůcky a materiál, odměny

Děti se mohou těšit na celotáborovou hru, která je tematicky zaměřena – „Léto s kovbojem“, soutěže, výlety, vodní skluzavku a další.

Rezervace místa: U vedoucí vychovatelky ŠD – Bc. Kateřina Kolářská, mobil: 737 245 229, e-mail: katerina.kolarska@zsmsjiraskova.cz.
Po rezervaci místa bude dítěti předána přihláška na příměstský tábor a další potřebné dokumenty.

Kapacita tábora je 30 účastníků. Kritéria přijetí v případě vyššího počtu zájemců, než je kapacita letního tábora:

1. věk 6 – 11 let
  2. přihlášení do ŠD ve školním roce 2019/2020
  3. bezproblémové chování v ŠD

Na všechny táborníky se moc těšíme.

Tým ŠD :-)

Projekt ŠD - Výletíme s opičkou HuHu a Willy

3. 11. 2019

Od listopadu 2019 se budeme ve školní družině věnovat novému projektu - Výletíme s opičkou HuHu (ŠD U Kuželky) a Willy (ŠD U Pastelky). Jedná se o projekt, který by měl děti a jejich rodiče přimět trávit volný čas poznáváním nových míst, výlety do přírody nebo za kulturou. Spousta lidí dnes tráví svůj volný čas doma u televize, děti hraním na počítačích, tabletech či mobilech a my to chceme změnit! :-)

Jak bude tedy tento projekt probíhat?

1. Každý čtvrtek vylosujeme jednoho účastníka, kterému na celý týden předáme plyšovou opičku a výletní deník. Jeho úkolem, respektive úkolem celé rodiny, bude vzít opičku o víkendu na nějaký hezký výlet, např. na procházku s nějakým zajímavým cílem, na výšlap nějakého vrcholu, do divadla nebo do zábavního parku, zkrátka kamkoli, kde si to celá rodina i s naší opičkou pořádně užijete! :-)
  2. Dalším krokem bude opičku na výletě vyfotit. Zda ji vyfotíte samotnou, nebo si s ní uděláte společnou fotku, je jen na Vás.
  3. Poté fotky z výletu vyvoláte či vytisknete a nalepíte do našeho výletního deníku. Přidáte krátký komentář a je hotovo :-)

Následující čtvrtek účastník přinese opičku i výletní deník zpět a budeme si vyprávět, co hezkého naše opička zažila.

Doufáme, že se do našeho projektu všichni zapojíte a získáte tak díky němu třeba i nové zážitky! :-)

My už se těšíme!

Vychovatelky ŠD