Pomoc Markétce

24. 1. 2021

Važení rodiče, děti, přátelé školy,

pro naší žačku Markétku Pavlinovou letošní rok nezačal vůbec dobře. Markétce byla z kraje roku diagnostikována akutní leukémie a ihned nastoupila na náročnou léčbu do motolské nemocnice. Pro celou její rodinu začalo náročné období, kdy její maminka musela výrazně omezit své pracovní závazky a zůstat s Markétkou v nemocnici. Chceme Markétce a celé její rodině toto nelehké období alespoň trochu usnadnit a věříme, že i další, kteří Markétku znají, pomohou. Po dohodě s panem Josefem Batorkem otcem  spolužačky Markétky byl u KB založen transparentní účet 123-3294530237/0100, na který může přispět každý, kdo jim chce pomoct. Vybrané prostředky budou použity dílem na výpadek maminčina příjmu, dále na pořízení čističky vzduchu, UV lampy a kvalitních výživových doplňků na podporu Markétčiny léčby a posílení imunity. Děkujeme za přispění i za pouhé sdílení
Přispět můžete zde https://www.kb.cz/.../transpar.../marketka-batorek-josef-czk

Vysvědčení za první pololetí školního roku 2020/21

24. 1. 2021

Vážení rodiče,
Začátkem ledna 2021 vydalo MŠMT doporučení pro hodnocení žáků za 1. pololetí školního roku 2020/2021. V tomto doporučení je popsána i povinnost škol sdělit 28. ledna 2021 obsah vysvědčení jak žákovi, tak jeho zákonným zástupcům.
V tomto návodu je popsáno kde tuto klasifikaci v prostředí bakaláři naleznete. Klasifikace bude uzavřena pedagogickou radou v pondělí 25.1.2021, do té doby je zobrazená klasifikace pouze návrhem klasifikace. Vysvědčení žákům plnící ve čtvrtek 28.1.2021 distanční formu výuky bude vysvědčení předáno do třech dnů po návratu do školy.
přeji vám klidné dny a všem především zdraví

Distanční výuka

14. 10. 2020

Aktualizace 23.10.2020 16:30

Vážení rodiče, vzhledem k častým dotazům k ošetřovnému vás prosíme postupujte dle instrukcí MPSV ČR  - Aktuální informace pro rodiče: Postup při žádosti o ošetřovné z důvodu uzavření škol od 14. 10. 2020

Dle nařízení Vlády ČR je od středy 14. 10. 2020 celá škola uzavřena. Všichni žáci přecházejí na distanční formu vzdělávání. Obědy budou žákům automaticky odhlášeny. Vaření cizím strávníkům připravujeme zpět spustit od 19.10.2020 s možností přihlášení dalších "cizích" strávníků (kdokoliv za cenu oběda cizího strávníka), umožněna pouze možnost výdeje do vlastních nádob ve výdejovém okénku. Žáci školy mají možnost si oběd zpět přihlásit (za běžnou cenu) a vyzvednout si jej do vlastní nádoby.
Jedinou vzdělávací platformou školy pro toto období zůstává  prostředí MS Teams. Pokud zapomene žák heslo nebo budete mít jiný technický problém, pište na email covid@zsmsjiraskova.cz.

Žáci dostávají práci a úkoly v MS Teams a zároveň se musí povinně účastnit online video hodin, které jsou nastaveny vždy na 45 minut po každé hodině následuje 15 minut přestávky. Rozvrh hodin během distanční výuky neodpovídá běžnému rozvrhu, ale pro každou třídu byl stanoven rozvrh v době distančního vzdělávání. Vyučovací předměty jsou v něm zastoupeny podle důležitosti.

Žáci, kteří nemají doma vlastní zařízení či připojení k internetu, je budou mít zapůjčené od školy, pokud o to rodiče požádali. Vydávání zařízení zákonným zástupcům bude probíhat 15.10. od 10:00 do 12:00 a od 15:00 do 17:00 v kanceláři školy.

Všichni naši žáci mají vytvořen účet v prostředí portal.office.com ve tvaru jmeno.prijmeni@zsmsjiraskova.cz. Přístupové heslo je stejné jako na prostředí MS Teams(MS Teams je součástí tohoto prostředí). V tomto prostředí mají aktivní Office 365 ProPlus pro studenty, které umožňuje stažení a využívání produktů Office offline po dobu docházky do naší školy. Součástí tohoto prostředí je také od školního roku 2019-20 školní email v rámci programu Outlook.

Rozvrh hodin tříd platný během distančního vzdělávání (verze platná od 14. 10. 2020)

Návod pro připojení do MS Teams

Noví žáci a případy zapomenutého hesla mají stanovené jednotné prvotní heslo: Velký znak ze jména, malý znak ze jména velký znak z příjmení, malý znak z příjmení, čísla 457 a znak čárky (například žák František Vonásek - FrVo457,).

Podle vyjádření Vlády ČR z pondělí 12. 10. se mají žáci 1. stupně vrátit do školy v pondělí 2. 11. 2020. U žáků 2. stupně bude rozhodnuto o návratu do školy dle epidemiologické situace.

Návod na MS Teams

5. 9. 2020

Vážení rodiče,

v souvislosti s opětovným nástupem uzavírání tříd v rámci šíření nemoci COVID-19 zveřejňujeme opět návod pro používání prostředí MS Teams, který připravil otec našeho žáka. Toto prostředí bude stěžejní pro distanční a hybridní výuku na naší škole. Připomínáme, že tato výuka je v souladu s novelou školského zákona pro žáky povinná. V případě technických problému nás kontaktujte emailem covid@zsmsjiraskova.cz