Základní škola

Aktuální informace

Volby do Školské rady

15. 5. 2024

Přípravný výbor na volby do školské rady

Dne 13. 5. 2025 jmenoval ředitel školy přípravný výbor pro konání voleb do školské rady.

Předseda:

  • Mgr. Pavlína Neumanová

Členové:

  • Mgr. Daniela Barochová
  • Jana Bozděchová

Termín konání voleb byl stanoven na 25. 6. 2024 v době konání školní besídky a 28.6.2024 od 9:00 do 12:00. Rodiče žáků budou zprávou v systému Bakaláři vyzváni k podávání návrhů kandidátů na členství ve školské radě. Návrhy přijímá přípravný výbor do 27. 5. 2024.

 

Mgr. Petr Novák, ředitel školy

 

Oslava 110. výročí založení

13. 5. 2024

 

Výsledky zápisu do první třídy ZŠ pro školní rok 2024-25

29. 4. 2024

V příloze naleznete seznam přijatých dětí do 1. ročníku ve školním roce 2024/2025 dle registračních čísel.

 
 

Krajská soutěž: Zlatý list

16. 4. 2024

Žáci, kteří úspěšně vyplnili test a poznávačku, budou školu reprezentovat v krajské soutěži Zlatý list, která se bude konat v NSEV na Čabárně 27. května.

 

3. reprezentační ples

21. 3. 2024

Oslavili jsme 110. výročí založení školy na reprezentačním plese 

Dne 9. 3. 2024 proběhl v pořadí již 3. reprezentační ples naší školy, který se již tradičně konal v prostorách bývalého kina Sokol. Návštěvníky přivítala výzdoba ve stylu art deco, která měla navodit atmosféru zlatých 20. let, tedy doby, kdy naše škola teprve začínala psát svoji historii. K tanci i poslechu opět hrála oblíbená kapela Ikaros a celým večerem provázel moderátor Tomáš Tyšer. 

Návštěvníci měli v průběhu večera možnost zhlédnout řadu velmi vydařených vystoupení, která odstartovala žákyně 9. třídy mažoretka Veronika Husáková se svojí sestavou, následovalo taneční vystoupení dívčí skupiny Fit Dance girls, stepařská show Tap Dance Kladno a v neposlední řadě tanec na židlích v podání dívek z tanečního uskupení Výběr z hroznů. Zlatým hřebem celého večera pak bylo taneční vystoupení pedagogického sboru naší školy v čele s panem ředitelem, které mělo velký úspěch a návštěvníci si vyžádali jeho zopakování. Nechyběla ani soutěž o hodnotné ceny a losování hlavních výher, kdy si šťastní výherci převzali z rukou pana ředitele například nový iPad, mobilní telefony, tiskárnu či reproduktory. Hojně využíván byl i fotokoutek, kde si každý mohl na památku nechat vytisknout stylovou fotografii. 

Dle ohlasů návštěvníků se 3. reprezentační ples naší školy velmi vydařil a všichni se v průběhu večera dobře bavili. Děkujeme všem, kteří se na přípravách a organizaci plesu podíleli a v neposlední řadě též děkujeme všem štědrým sponzorům. Doufáme, že se za rok opět sejdeme při příležitosti dalšího reprezentačního plesu naší školy a už teď se těšíme! 


 

 

Příběhy našich sousedů

12. 12. 2023

Naše škola je za podpory města Kladna zapojena do projektu Příběhy našich sousedů od neziskové organizace Post Bellum. Žáci 8. třídy mají za úkol vyzpovídat vybraného pamětníka (bývalou paní učitelku) a její příběh zpracovat do formy rozhlasové reportáže. Slavnostní zakončení projektu se bude konat v dubnu, kdy žáci odprezentují svou celkovou práci na projektu.