Online Halloweenské hry

19. 10. 2020

My, žáci 9. třídy, vyzýváme všechny žáky, aby se zapojili do našich HALLOWEENSKÝCH HER.

Žáci se můžou zúčastnit celkem 4 soutěží:

1) VÝTVARNÁ SOUTĚŽ

• Můžete jakkoli a cokoli vytvářet, fantazii se meze nekladou :)

2) LITERÁRNÍ SOUTĚŽ

• Můžete vymyslet např. básničku, pokřik, příběh, hádanku, …

3) SOUTĚŽ VE VYŘEZÁVÁNÍ DÝNÍ

• Vyřezejte si svoji dýni a zapojte ji do soutěže

4) SOUTĚŽ O NEJSTRAŠIDELNĚJŠÍ KOSTÝM/MASKU

• Můžete si vyrobit kostým, nebo třeba jen namalovat něco strašidelného na obličej

Aby soutěžení bylo spravedlivé, budou celkem 3 kategorie:

1) 1.-3. třída

2) 4.-5. třída

3) celý 2. stupeň

JAK SE ZAPOJIT DO SOUTĚŽE?

1) vyfoťte svůj výtvor

2) pošlete na email – jakub.cerny@zsmsjiraskova.cz

3) nezapomeňte do emailu napsat své jméno a příjmení, název soutěže, které se chceš zúčastnit, kategorii žáka zadejte do předmětu

SVÉ VÝTVORY POSÍLEJTE OD 24.10. DO 31.10.2020

VYHODNOCENÍ:

(bude probíhat v týdnu od 2.11.do 8.11.2020)

• Výherci dostanou po vyhodnocení diplom a odměnu - buď ve škole, nebo pokud  zůstaneme ještě doma, emailem přijde diplom, a až se sejdeme ve škole, dostanete odměnu :)

Poděkování za sběr papíru

14. 10. 2020

Děkujeme všem rodičům i žákům za dovezený papír.

Distanční výuka

14. 10. 2020

Aktualizace 23.10.2020 16:30

Vážení rodiče, vzhledem k častým dotazům k ošetřovnému vás prosíme postupujte dle instrukcí MPSV ČR  - Aktuální informace pro rodiče: Postup při žádosti o ošetřovné z důvodu uzavření škol od 14. 10. 2020

Dle nařízení Vlády ČR je od středy 14. 10. 2020 celá škola uzavřena. Všichni žáci přecházejí na distanční formu vzdělávání. Obědy budou žákům automaticky odhlášeny. Vaření cizím strávníkům připravujeme zpět spustit od 19.10.2020 s možností přihlášení dalších "cizích" strávníků (kdokoliv za cenu oběda cizího strávníka), umožněna pouze možnost výdeje do vlastních nádob ve výdejovém okénku. Žáci školy mají možnost si oběd zpět přihlásit (za běžnou cenu) a vyzvednout si jej do vlastní nádoby.
Jedinou vzdělávací platformou školy pro toto období zůstává  prostředí MS Teams. Pokud zapomene žák heslo nebo budete mít jiný technický problém, pište na email covid@zsmsjiraskova.cz.

Žáci dostávají práci a úkoly v MS Teams a zároveň se musí povinně účastnit online video hodin, které jsou nastaveny vždy na 45 minut po každé hodině následuje 15 minut přestávky. Rozvrh hodin během distanční výuky neodpovídá běžnému rozvrhu, ale pro každou třídu byl stanoven rozvrh v době distančního vzdělávání. Vyučovací předměty jsou v něm zastoupeny podle důležitosti.

Žáci, kteří nemají doma vlastní zařízení či připojení k internetu, je budou mít zapůjčené od školy, pokud o to rodiče požádali. Vydávání zařízení zákonným zástupcům bude probíhat 15.10. od 10:00 do 12:00 a od 15:00 do 17:00 v kanceláři školy.

Všichni naši žáci mají vytvořen účet v prostředí portal.office.com ve tvaru jmeno.prijmeni@zsmsjiraskova.cz. Přístupové heslo je stejné jako na prostředí MS Teams(MS Teams je součástí tohoto prostředí). V tomto prostředí mají aktivní Office 365 ProPlus pro studenty, které umožňuje stažení a využívání produktů Office offline po dobu docházky do naší školy. Součástí tohoto prostředí je také od školního roku 2019-20 školní email v rámci programu Outlook.

Rozvrh hodin tříd platný během distančního vzdělávání (verze platná od 14. 10. 2020)

Návod pro připojení do MS Teams

Noví žáci a případy zapomenutého hesla mají stanovené jednotné prvotní heslo: Velký znak ze jména, malý znak ze jména velký znak z příjmení, malý znak z příjmení, čísla 457 a znak čárky (například žák František Vonásek - FrVo457,).

Podle vyjádření Vlády ČR z pondělí 12. 10. se mají žáci 1. stupně vrátit do školy v pondělí 2. 11. 2020. U žáků 2. stupně bude rozhodnuto o návratu do školy dle epidemiologické situace.

Září v 1. třídě

1. 10. 2020

Fotky najdete na stránkách 1. třídy.

Děti na startu - zahájení

22. 9. 2020

Zahájení Dětí na startu proběhne ve středu 23.9.2020. Děti si vezmou pití, cvičební úbor a vhodnou obuv. Pokud to půjde, budeme venku, tak prosím, dejte dětem adekvátní oblečení.

Děkujeme a těšíme se, Jana a Kristýna

Návod na MS Teams

5. 9. 2020

Vážení rodiče,