ZŠ a MŠ Kladno, Jiráskova 457 - úvodní stránka

Dnešní datum: 21. 3. 2018

Svátek slaví: Radek

Přeskočit na menu vybrané sekce

Úvodní stránka » Základní škola

Základní škola

Blíží se …

Aktuální informace

Literární soutěž v anglickém jazyce

9. 2. 2018

 

V těchto dnech se žáci naší školy připravují na literární soutěž v anglickém jazyce. Jedná se o soutěž, která je určena žákům a studentům všech typů škol ve věku 6-26 let.

Naši školu budou zastupovat žáci 8. a 9.třídy. Což je kategorie do 15 let. Tito žáci si připraví příspěvek v rozsahu 300 slov. Žáci musí být autorem tohoto příspěvku (kopie ani překlady nebudou akceptovány). Pokud budou žáci naší školy úspěšní, mohou se těšit na slavnostní vyhlášení, které proběhne na Velvyslanectví USA v České republice.

Soutěž SPUSA je určena žákům a studentům základních, středních a vysokých škol v České a Slovenské republice. Tato soutěž dává studentům angličtiny příležitost napsat práci v angličtině, vyjádřit se tvořivě a svobodně.

Letošní téma je věnováno odkazu amerického spisovatele Raye Bradburyho s tématem FUTURE. Obsah soutěžní práce se musí nějakým způsobem dotýkat zadaného tématu BUDOUCNOST. Jsou vítány jakékoliv interpretace tématu. Tento příspěvek může být napsán v libovolné literární formě.

Naše budoucnost…co nám přinese a naopak vezme? Jak tuto otázku vnímají žáci naší školy? Toto téma se týká přírody, naší planety, medicíny, technologie a hlavně lidí, kteří na této planetě žijí, protože lidé utváří svět.

S budoucností je úzce spojena minulost, přítomnost…a přitom ve skutečnosti to jsou úplné protiklady. Minulost se dala ovlivnit, ale to si říkáme až teď, kdy nám zbývá jen poohlédnutí a její kritika. Přítomnost prožíváme nyní s touto úvahou, a právě nyní si můžeme vytvořit prostor a myšlenku, že v budoucnu napravíme to, co se v minulosti nepodařilo anebo, že si uskutečníme naše sny, přání, které se splnit ještě nepodařily a které máme…to je naše BUDOUCNOST. 

Tato zkušenost bude pro naše žáky jedna z mnoha v jejich životě a naše škola jim přeje mnoho úspěchů, motivace a dobrého pocitu, že každý z nás může být součástí naší budoucnosti.

 

   

 

Akce pro předškoláky v motyčínské škole

6. 2. 2018

Předškoláček

V únoru zahajuje činnost kroužek předškolní přípravy " PŘEDŠKOLÁČEK". Má za úkol usnadnit dětem přechod z mateřské do základní školy. Tři setkání budou konány v období před zápisem a dva po zápisu a to vždy ve čtvrtek od 15:00 hod. do 16:00 hod.

Setkání budou zaměřena na poznání školních prostor a zahrady. Děti budou plnit zajímavé úkoly z oblasti jazykové, matematické, grafomotorické, hudební či pohybové.

Rodiče budou mít možnost se tímto informovat, zda je jejich dítě skutečně připraveno nastoupit do školy.

Kroužek je zdarma a přihlásit se může dítě z kterékoliv MŠ.

Kontakt. telefon: 312 273232, 737 245 228 p. Irena Karnetová

čtvrtek 15.2. – první seznámení s naší školou společná procházka areálem naší školy spojená s prohlídkou družiny, tělocvičny, jídelny a učeben prvního stupně  - p. Karnetová

čtvrtek 15.3. – Hravě na přírodovědné předměty, hodiny Fyziky, Chemie a Přírodopisu plná pokusů a objevování   - p.Lindišová, p. Rybárová, p. Loňková

čtvrtek 12.4. – jazyků se nebojíme, odpoledne věnované cizím jazykům vyučovaných na naší škole, Hravě na angličtinu, ruštinu a třeba i francouzštinu   - p. Sehnalová, p. Růžičková, p. Neumanová

Ukázkové hodiny pro veřejnost

vždy od 8:00 do 8:45:

úterý 13.2. – Anglický jazyk v 1. třídě – hodina angličtiny s paní učitelkou Sehnalovou

čtvrtek 22.2. – Český jazyk v 1. třídě – hodina českého jazyka s paní učitelkou Loudovou

čtvrtek 8.3. – Tělesná výchova ve 2. třídě – hodina tělocviku s paní učitelkou Karnetovou

pátek 16.3. – Matematika – geometrie ve 3. třídě – hodina geometrie s paní učitelkou Vojáčkovou

středa 21.3. – Matematika v 5. třídě – hodina matematiky s paní učitelkou Rybárovou

úterý 10.4. – Přírodověda v 4. třídě – hodina přírodovědy s paní učitelkou Neumanovou

Družina pro veřejnost

čtvrtek 15.3. – 14:00 - 15:00 - družina otevřena veřejnosti v obou odděleních s paní vychovatelkou Rosenreiterovou a paní vychovatelkou Kolářskou

čtvrtek 22.3. – 14:00 - 15:00 -družina otevřena veřejnosti v obou odděleních s paní vychovatelkou Rosenreiterovou a paní vychovatelkou Kolářskou

pátek 23.2. - 13:30 - 15:00 - MASOPUSTNÍ KOLEDOVÁNÍ OBCÍ - Jak trávili čas naše babičky a dědové...možná už praprababičky a prapradědové :-)

Den Země V Mateřské škole

čtvrtek 12.4. – dopoledne - poznávací a prožitkový program na oslavu Dne Země pro žáky mateřské školy připravený žáky naší základní školy

 

Předškoláček

5. 1. 2018

V únoru zahajuje činnost kroužek předškolní přípravy " PŘEDŠKOLÁČEK".

Má za úkol usnadnit dětem přechod z mateřské do základní školy.

Setkání budou zaměřena na poznání školních prostor a zahrady. Děti budou plnit zajímavé úkoly z oblasti jazykové, matematické, grafomotorické, hudební či pohybové. 

Rodiče budou mít možnost se tímto informovat, zda je jejich dítě skutečně připraveno nastoupit do školy.

Kroužek je zdarma a přihlásit se může dítě z kterékoliv MŠ.

Kontakt. telefon: 312 273232, 737 245 228