Děti na startu - zrušená hodina

26. 1. 2022

Ze zdravotních důvodů odpadají dnešní Děti na startu. Děkujeme za pochopení.

Kroužek dovedných rukou

25. 1. 2022

Ve středu 26.1.2022 se nebude konat kroužek "Dovedných rukou ".

Termín zápisů do první třídy pro školní rok 2022 - 2023

10. 1. 2022

Zápisy proběhnou v pátek 22. dubna a sobota 23. dubna 2022. V pátek od 14:00 do 18:00 hodin, v sobotu od 9:00 do 12:00 hodin. Více informací v Zápis do prvních tříd

Souběžně bude probíhat zápis do přípravné třídy naší základní školy.

Testování od pondělí 3.1.2022

1. 1. 2022

Dle nařízení Vlády ČR a metodického pokynu MŠMT bude první 2 týdny v lednu probíhat testování na nemoc Covid-19 každé pondělí a čtvrtek. Škola bude otevřena pro žáky od 7:20 hodin, aby se co nejméně krátila první vyučovací hodina. Žáci navštěvující ranní školní družinu budou testováni již od 6.30 hodin.

Testy vzhledem k počasí budou probíhat vždy v kmenové třídě.

Testováni budou všichni žáci a pedagogičtí zaměstnanci školy bez ohledu na to, zda jsou či nejsou očkovaní, nebo zda již prodělali nemoc Covid-19. Testovat budeme opět antigenními testy.

Žáci, kteří v pondělí nebudou ve škole, budou otestováni vždy, když poprvé v daném týdnu přijdou do školy.

Děti na startu - zrušená hodina

23. 11. 2021

Tento týden se nekoná hodina Dětí na startu.

Děkujeme za pochopení.

Jana a Kriystýna

V pondělí 15.11.2021 se nekoná kroužek AJ

14. 11. 2021

Ještě tento týden se nekoná Klub komunikace anglického jazyka pro 1.stupeň-EU.

Děkuji za pochopení, LS

Aktuální opatření v souvislosti s COVID-19

3. 11. 2021

Vážení rodiče,

vzhledem k opětovnému šíření nemoci COVID19 i na naší škole vás velmi žádáme, abyste nepodceňovali respirační onemocnění svých dětí. Žáci prokazující příznaky respiračních onemocnění nemohou být přítomni v kolektivu dětí.

V případě potvrzené nákazy žáka jsou nyní vždy všichni žáci z jeho třídy, jazykové skupiny, kroužku, oddělení školní družiny, kteří přišli s nakaženým do kontaktu umístěni do karantény. Karanténa se netýká žáků, kteří daný den nebyli ve škole, prodělali v posledních 180 dnech nemoc COVID19, bylo jim ukončeno očkování proti této nemoci. Bohužel, jak je známo očkování nechrání 100% před nákazou, a i plně očkovaný žák se může nakazit. Sledujete tedy prosím i děti, které prošly očkováním zda nemají některý z příznaků nákazy. O umístění do karantény jsou zákonní zástupci vždy informováni školou. Obvykle telefonicky nebo sms bránou. Následně jsou pokyny od KHS zaslány prostřednictvím systému Bakaláři.

Testovací místa v Kladně jsou na několika místech. nemocnice Kladno, OC Central, LabIn, U Decathlonu atd.

V případě využití testování rozlišujte prosím testování s žádankou pro vytrasované po kontaktu a preventivní test např. pro očkované. Například v OC Central jsou to s žádankou a preventivní.

Stručná pravidla dle nařízení MZČR z nichž pak vychází KHS.

• žák se dostaví na PCR testy nejdříve pátý den po posledním kontaktu s nakaženou osobou (optimálně pátý až sedmý den)
  • v případě absolvování PCR testu (nejdříve v pátem dnu od kontaktu) je žák minimálně v sedmidenní karanténě od kontaktu
  • osmý den od kontaktu může do školy při splnění negativního PCR testu na prezenční výuku do školy
  • v případě, že se na testy nedostaví musí dodržet minimálně 14 karanténu

Během karantény jsou žáci vyučováni online prostřednictvím MS Teams.

Ošetřovné v případě karantény školy, nebo třídy či skupiny žáků se řídí dle infomací ČSSZ.

Návod na MS Teams

1. 11. 2021

Vážení rodiče,

v souvislosti s opětovným nástupem uzavírání tříd v rámci šíření nemoci COVID-19 zveřejňujeme opět návod pro používání prostředí MS Teams, který připravil otec našeho žáka. Toto prostředí bude stěžejní pro distanční a hybridní výuku na naší škole. Připomínáme, že tato výuka je v souladu s novelou školského zákona pro žáky povinná. V případě technických problému nás kontaktujte emailem covid@zsmsjiraskova.cz

Mgr. Petr Novák

Ke stažení:

EU-Klub komunikace v anglickém jazyce pro žáky 4.,5.,6.třídy

16. 9. 2021

První anglické setkání se uskuteční 4.10.2021 v učebně AJ/ pavilon B.

Kroužek se bude konat, dle přání většiny rodičů, každé pondělí 13-14hodin.