Turistický kroužek

Termín konání: 1x měsíčně sobota nebo neděle

Vyučující: Jana Bozděchová, Zuzana Málková

Třídy: II. - IX.

Žáci se v rámci turistického kroužku seznamují nejen s okolím školy, města Kladna, ale také s jinými oblastmi České republiky. Trasy jsou plánovány tak, abychom zvyšovali svoji fyzickou zdatnost, ale zároveň tak, aby se výletu mohli zúčastnit i mladší žáci. Během našich výletů máme trasy zpříjemněny hravými úkoly, kdy je potřeba si všímat i svého okolí.

V letošním roce nás čekají výlety po širším okolí Středočeského kraje, namátkou se podíváme ke geometrickému středu Čech nebo do muzea filmových hrdinů. Na své si jistě přijdou nejen chlapci, ale i děvčata.

Děti rozvíjí orientační schopnosti, pozitivní vztah k přírodě a upevňují vztahy ve školním kolektivu.

V případě nepřízně počasí se kroužek neruší, ale bude připraven náhradní program ve škole. Při náhradním programu se žáci budou mj. seznamovat s mapou, buzolou a jejich vzájemné spolupráci, s GPS souřadnicemi a možnostmi využití v různých situacích; rozvíjení těchto dovedností bude především hravou formou.