Noc s Městskou policií

Strážníci Městské policie Kladno si pro naše žáky první až třetí třídy připravili večer a noc plnou her a zábavy. V pátek 8.6. se děti v osmnáct hodin sešly v areálu školy společně se strážníky a učiteli.

Nejprve nás přivítal ředitel Městské policie Kladno společně se svými kolegy, kteří s námi strávili pak celou noc. Následovala ukázka práce psovodů ze Základní kynologické organizace č. 039 Kladno - Švermov.

Děti viděly ukázky z výcviku mladých psů i psů, kteří  mají za sebou již několik zkoušek a závodů. Zpestřením této části pak byla ukázka tančení se psem.

Velkým překvapením byl příjezd hasičů s cisternou. Hasiči dětem ukázali své vybavení, odpovídali na řadu otázek, ale i děti byly "zkoušené" a odpovídaly na otázky, které se týkaly práce záchraných složek, tísňových linek a prevence.

Poslední ukázka byla v režii strážníků. Ti předvedli dětem prvky ze sebeobrany a své vybavení.

Večeři si pak připravil každý sám, opékaly se buřty.

Během celého podvečera strážníci připravili pro děti různé hry. Největší úspěch mělo přetahování lanem a loupení myších ocásků.

Po jedenácté hodině, kdy už děti spaly, byl vyhlášen poplach. Děti vše zvládly na jedničku. Všichni se pak vrátili do svých provizorních postelí ve třídách a spali až do rána. Ráno byla pro děti připravena snídaně a kolem deváté hodiny si je ve škole vyzvedli rodiče.

Děkujeme všem zúčastněným za tuto perfektní akci.

Publikováno dne: 9. 6. 2018