Krajská soutěž: Příroda, ve které žijeme

V září se žáci Badatelského kroužku přihlásili do krajské soutěže „Příroda, ve které žijeme“. K plnění úkolů přistupovali velmi pečlivě, úspěšně vyplnili dva vědomostní testy. Ve dvou soutěžních skupinách žáci připravili zdravá jídla. Využili pouze suroviny z naší přírody a postoupili do posledního kola. Jejich úkolem bylo vypracovat plán jedlé zahrady s celoroční sklizní a chovem zvířat.

V první skupině pracovali: Klárka Nováková, Kateřina Toušová, Václav Filipovský, Jakub Očenáš, Marek Holý a Matěj Urban. Druhá skupina složená z dívek devátého ročníku (Veronika Husáková, Anna Černá, Markéta Vítková, Markéta Pavlinová a Simona Pejpová) dokonce za svůj projekt obdržela cenu za nejlepší plán zahrady a její využitelnost v celé soutěži. Ve finále si  oba týmy vedly výborně a v této krajské soutěži žáci obsadili páté a čtvrté místo.

Publikováno dne: 28. 12. 2023