Badatelský kroužek

Žáci, kteří pravidelně navštěvují Badatelský kroužek, se přihlásili do krajské soutěže „Příroda, ve které žijeme“. Pracují ve dvou týmech. V prvním soutěží: Filipovský Václav, Očenáš Jakub, Holý Marek Toušová Kateřina, Nováková Klára, Urban Matěj. Ve druhém týmu pracuje: Pavlinová Markéta, Pejpová Simona, Husáková Veronika, Vítková Markéta, Pokorný Matouš, Černá Anna. Oba týmy výborně zvládly vědomostní test a postoupily do druhého kola. Jejich úkolem bylo připravit netradiční jídlo alespoň se čtyřmi přírodními surovinami. První tým si vybral a připravil zeleninový salát s opékanými cvrčky s česnekem. Druhý připravil výborné cuketové karbanátky s moučnými červy. Při vaření byli žáci zruční a jídlo všem chutnalo, i když zpočátku váhali, zda takové pokrmy budou jíst. Žákům přejeme mnoho úspěchů při plnění úkolů v dalším kole.

Publikováno dne: 24. 10. 2023