Leden U Píšťalek

Nový rok jsme začali kresbou ohňostroje pomocí kříd. Když nám to počasí dovolilo, trávili jsme chvilky i venku na školním hřišti, kde si děti mohly hrát fotbal, chodit na chůdách, kreslit křídou, skákat přes švihadla nebo si házet s míčem. V družině jsme si pouštěli pohádky, hráli hry nebo si jen tak kreslili.

Také jsme pokračovali v naší celoroční hře - vybarvovali jsme Harryho Pottera nebo si užili Týden v barvách Harryho Pottera, kdy každý den vedla program jedna kolej. Zažili jsme volnou zábavu, opičí dráhu nebo kreslení pomocí hodu kostky - každý házel kostkou a pomocí čísel hodů si sestavil vlastní vtipnou větu, kterou musel nakreslit, například: Kuře s velkýma očima tancuje s loutkou v knihovně, Ušatá koza na fotbalovém hřišti ukazuje na čerta.

Během ledna jsme také vyplňovali pracovní listy - např.zimní sporty, vybarvování vloček podle instrukcí nebo procvičování počtu slabik pomocí vytleskávání.

Nesmím zapomenout na den Doplnění vitamínů, kdy jsme si ke svačině dělali ovocný salát. Tímto patří velké poděkování všem, kteří přinesli do družiny ovoce od rodičů. Bylo toho tolik, že nám to vystačilo na celý týden :-).

Vychovatelka Lůca

Publikováno dne: 1. 2. 2024