Ekocentrum Kladno - Čabárna u nás v ŠD

V uplynulých týdnech naší školní družinu navštěvovaly lektorky Maruška, Pavlínka a Verunka z Naučného střediska ekologické výchovy Kladno - Čabárna.

Pro děti měly připravený moc hezký přírodovědný program, který byl veden formou her. Děti se aktivně zapojovaly do různých aktivit a nechyběla ani diskuse o daném tématu. Například jsme se seznámili s tím, co se děje v zimní přírodě, a s jejími zvláštnostmi. Učili jsme se, jak správně třídit odpad, dozvěděli jsme se spoustu zajímavých informací o zvířátkách, rostlinách nebo o tom, jak se šetrně chovat k přírodě, aby nám co nejdéle vydržela.

Každý týden se děti na návštěvu z Ekocentra moc těšily a byly zvědavé, co nového se dozvědí tentokrát. Musíme naše děti moc pochválit. Bylo vidět, že mají přehled a že tato témata jim nejsou cizí.

Nakonec od dětí Maruška s Pavlínkou a Veronikou obdržely na památku namalované obrázky s tím, co se jim nejvíce líbilo.

V současné nelehké době jsme byli moc rádi za krásné a obohacující zpestření  a věříme, že se nevidíme naposled.

Tímto bychom chtěli poděkovat Naučnému středisku Kladno - Čabárna a těšíme se na další spolupráci.

Vychovatelky ŠD

Publikováno dne: 2. 3. 2021