Dendrologická stezka Jaroslava Kmodrase

Dendrologická stezka byla vytvořena především pro praktickou výuku přírodovědných předmětů našich žáků Pojmenována byla na počet Jaroslava Kmodrase - učitele naší školy, který na ní působil v letech 1921-24 a 1929-34. Ve školním roce 1930-31 vybudoval společně se svými žáky geologickou skalku, jejíž součástí se stal i výlitek plavuně, který patří mezi největší dochované na území ČR.

Přímo v prostorách parkového areálu školy jsou označeny všechny dřeviny a jejich kultivary. Dřeviny jsou opatřeny QR kódy, které byly vytisknuty na 3D tiskárnách PRUSA. Tiskárny škola získala od Statutárního města Kladna, jako ocenění za nejlepší www stránky škol v letech 2018 a 2019.

Po dešifraci QR kódu se zájemci otevřou v prohlížeči podrobnější informace o dané dřevině, doplněné fotografiemi.

Seznam dřevin