Třetí den aneb Den nočních i jiných zážitků

Datum: 2. 5. 2019

Výstižnější by sice byl nadpis Lásky čas, ale to by se netýkalo všech žáků. Jen některých ... ale to je neveřejné, tajné ... A mým úkolem je podat zprávu o tom, co jsme dneska dělali, jak se nám to vyvedlo a jak to dopadlo. Veřejně ...

A je to tady, tak dlouho toužebně očekávaný den, třetí den, den krizový. Na lyžařském kurzu se odkládají lyže a vyráží se někam pěšky, ale co na škole v přírodě? Lyže obout? To vážně ne. Ale máme tady několik úrazů, např. bolavé prsty na rukou ze hry Želvičky, ukopnutý malíček, ztráta paměti a ztráta mobilu (navzdory zákazům a doporučením „nebrat“). To ke krizovému dni patří, bez toho by správná krize krizí nebyla.

Tak zpět: dopoledne i odpoledne hry v terénu, pokračují Cromagnonci i pacienti doktora Tzwoka. Hry v lese, sestavování slov, vytváření pastí, sběr čehokoli, hry s obručí, léčení duševních chorob typu fóbie z češtiny apod. Večer slíbené buřty. Samozřejmě opečené na ohni, s horčicí a chlebem. Jaká bude noc? Doufejme, že ne krizová ...

A od ohně si skupinky dětí odváděly slečny z agentury do lesa na noční hry. Malé děti šly potichu, aby nevzbudily neandrtálce, a větší děti hledaly v lese recept profesora Tzwoka. Akce skončila uspokojivě, bez ztrát na životech, jen se ztrátou jednoho mobilu. Vzhledem k výskytu nedoporučených, ba dokonce zakázaných mobilů je to celkem dobré skóre. Za světla se pokusíme vyhledat.

A to je dnes vše ... zítra je taky den. Dobrou noc.