Den pátý - neděle 24. 6. 2018

Datum: 24. 6. 2018

Po snídani jsme všichni natěšeni vyjeli na celodenní autobusový výlet. Abychom neměli hlad, dostali jsme do batůžku chleba s řízkem, ovoce, pečivo a sýr. Jedna skupina (1., 2., 3. a 5. třída) se rozjela do Zeměráje směr Kovářov, druhá skupina (4., 6., 7., 8. a 9. třída) vyrazila za husity do Tábora. V Táboře jsme si prohlédli strukturu středověkého města, navštívili Husitské muzeum, kde jsme si zopakovali naše znalosti o husitských válkách a poznali další husitské zbraně a život v této době. Poté jsme, posilněni obědem, došli k Muzeu čokolády a marcipánu, kde se nám velmi líbilo. Pozdravili jsme marcipánového Jaromíra Jágra a ochutnali různé druhy čokolády. Při cestě zpět jsme odbočili a zastavili jsme se u torza mlýna holandského typu, který je v České republice jediný.

Zeměráj byl skutečný ráj, jak tvrdili mladší žáci. S nadšením se vydali na cestu za pokladem. Po areálu zábavného parku hledali podle mapky ukryté indicie. V tajence vyluštili místo, kde se nalézá poklad. Cestou plnili další úkoly, např. archeologický výzkum, výroba keramických amuletů, cesta naboso a velmi zajímavá byla i návštěva historické vesnice. Celý program korunoval nákup suvenýrů v místním obchůdku. V areálu děti platily místní měnou, tzv. "smíšky" (1 smíšek = 10 Kč).