Mgr.Bc. Lenka Dolníková, Dis.

E-mail: lenka.dolnikova@zsmsjiraskova.cz

Školní psycholog

Během studia na vysoké škole - obor sociální a pastorační práce (ETF UK) a následně psychologie  (FF UK) jsem absolvovala výcvik v Telefonické krizové intervenci a pracovala jako konzultantka Linky bezpečí. Následně jsem deset let  učila psychologii na VOŠ pedagogické ve Svatém Jánu pod Skalou a současně pracovala  v  Pedagogicko-psychologické poradně Středočeského kraje, na pozici psychologa a  oblastního  metodika prevence, kdy jsem  pracovala s třídními kolektivy na řešení třídních konfliktů a šikany.  Také mám zkušenost s prací ve Speciálně pedagogickém centru a v rodinné poradně.  Neustále se terapeuticky vzdělávám - absolvovala jsem tříletý  (TPO) a následně pětiletý (SUR) psychoterapeutický výcvik a nyní se účastním výcviku Terapie hrou. Jako psycholog pracuji pod pravidelnou supervizí.  Dlouhodobě se věnuji zejména  podpoře vzdělávání dětí a mládeže se specifickými vzdělávacími potřebami, zejména v oblasti neurovývojových vad. Věřím, že každé dítě může být v životě  šťastné a laskavé k sobě i k druhým a my jim k tomu můžeme pomoci.