Třída 6. ve školním roce 2019/20 - organizační informace

Informace od vyučujících

Platby na začátku školního roku (sešity, pomůcky, PS)

Pomůcky a sešity na školní rok 2019/2020

Třída: VI.

Škola zajišťuje hromadnou dodávku pracovních sešitů a základních pomůcek (označeno tučně). Ostatní pomůcky si musí žáci zajistit sami

Částka bude vybrána přes on-line pokladnu v měsíci září.

Pomůcky: 300,-

1x 440

Výtvarná výchova

Vybíráme do 100,- Kč za pololetí za čtvrtky A3 + A4 + bar. papírů

ŽÁK SI SÁM ZAJISTÍ: Tužka měkká č.1, pastelky, vodové barvy, barevné křídy, tuhé lepidlo na papír, tempery, nůžky, štětce – kulatý, vlasový tenký 0-1, kulatý vlasový silnější 5-8, plochý štětinový č. 7-8, č. 10, redispero, centropen černý, podložka na malování, pracovní oděv

Výchova ke zdraví

1x 444

Bc. Petra Burdychová / 21. 9. 2020

Organizace výuky online

Vážení rodiče,

vzhledem k situaci bude nadále probíhat výuka a zadávání úkolu online.

Vyučující budou úkoly zadávat do systému Bakaláři a zde na stránky tříd do učiva. Dále budeme používat aplikaci Microsoft Teams, kde budou vyučující online k případné konzultaci každé úterý 16:00 -18:00 a každý čtvrtek 9:00 - 11:00. Všechny vyučující můžete kdykoli kontaktovat na školním emailu, odpověď Vám přijde nejpozději následující pracovní den. (Školní emaily vyučujících i žáků: jmeno.prijmeni@zsmsjiraskova.cz)

Žáci mohou ke komunikaci používat pouze svůj školní email, přes který budou zasílat vypracované úkoly.

Škola nabízí mnoho výukových materiálů k procvičování učiva, jejich seznam naleznete v aktualitách na webu školy. Přístupové údaje Vám budou zaslány.

VYZVEDNUTÍ UČEBNIC

Ve středu 18.3. bude jediná možnost, kdy vyzvednout dětem učebnice a pracovní sešity, které mají ve škole. Budou připraveny v pavilonu D. Škola bude otevřena dopoledne 8:00 - 11:00 a odpoledne 17:00 -19:00. Vstoupit do pavilonu smí pouze dospělá osoba. Kontakt s učitelem bude možný pouze přes počítač.

Sledujte prosím webové stránky školy s informacemi a v případě dotazů se na mě neváhejte obrátit.

Bc. Petra Millerová

Organizace školního roku

Informace ke konci školního roku
  • Uzavření klasifikace: pondělí 22.6.
  • Vrácení učebnic 2.- 9.třída: pondělí 22.6. a úterý 23. 6. od 8:00 do 14:00 v kmenových třídách - žák přinese všechny své učebnice zapůjčené školou v igelitovém pytli, igelitové tašce, uzavřené a označené jménem. Ponechá je v uvedeném čase na svém místě v kmenové třídě. Učebnice projděte, vygumujte, sundejte obaly atd. Učebnice, které nebudou vráceny, či budou hodně poškozeny, budete muset uhradit - částka bude stržena z online pokladny.
  • Při odevzdání učebnic si vyzvedněte všechny věci ze skřínky a z věšáků na chodbě.
  • Vydávání vysvědčení: pátek 26.6. v 8:00 - 8:45.

• V pátek po rozdání vysvědčení proběhne focení (pouze kolektivu třídy, ne jednotlivců).(Fotky budou v elektronické podobě, tištěné pro zájemce pak v září.)

• Ředitelské volno: pondělí 29.6. a 30.6.
  • Ve společných prostorách školy musíte mít roušku a udržovat rozestupy.

V pátek před vstupem do školy musí všichni žáci odevzdat čestné prohlášení, či nebudou do školy vpuštěni! Čestné prohlášení můžete i vyplnit, podepsat, vyfotit/nascenovat a zaslat mi jej předem na školní email.

Bohužel nebude prostor na pořádné třídní rozloučení se, jak tomu bylo jiné roky, takže případně si přineste jen něco dobrého na zub. Já sama se s vámi budu také loučit, jelikož se příští rok už neuvidíme - čekám miminko :) (Vím, že je zvykem nosit za vysvědčení květiny, ale prosím nenoste mi je, kocour by mi je všechny sežral/zničil, tak za ně zbytečně neutrácejte :))

Konzultační hodiny + Vyzvednutí věcí ze skříňky

Konzultační hodiny

Na webu školy v aktualitách najdete odkaz na aplikaci, kde se můžete přihlásit na konzultační hodiny ke všem vyučujícím.

V období od 8. do 19. 6. budou žákům 6., 7. a 8. ročníků nabídnuty termíny možných konzultací s vyučujícími. Učitelé, kteří se konzultací zúčastní, nabídnou žákům každý týden jeden den pro možnou konzultaci ve škole. Žáci se na konzultaci musí předem přihlásit. Konzultace jsou určeny k dotazům k probranému učivu, ke známkám a případnému přezkoušení. Pokud se přihlásíte na mou KH, tak mně, prosím, napřed informujte, co chcete řešit. Děkuji.

Na konzultace se můžete přihlásit do neděle 7. 6. do 12.00 hodin.

Při vstupu do školy je nutné odevzdat vyplněné čestné prohlášení o aktuálním zdravotním stavu žáka. (Ke stažení na webu školy v aktualitách.)

Vyzvednutí věcí ze skříňky

V pondělí 8.6. si můžete v 11:00 - 12:00  vyzvednout věci ze skříňky. Opět se musíte přihlásit přes aplikaci. Do pavilonu vás budu pouštět po malých skupinkách.

V případě dotazů se na mě obraťte.

S pozdravem, Petra Millerová

Soutěž - Krajina, ve které žijeme

Žáci sedmého ročníku Tereza Sobotková, Natalie Červinková, Dominik Mráz, Michal Ráso a Jan Bonczkovský ze šestého ročníku splnili úkoly prvního až čtvrtého kola krajské soutěže "Příroda, ve které žijeme". Dokázali úspěšně vyplnit vědomostní testy i připravit prezentaci o našich pěvcích. Správně je roztřídili a popsali život dvou pěvců motyčínské přírody - sojky a straky. Žáci se probojovali až do finále.Držíme jim palce.

Ing. Marie Loňková / 11. 12. 2019