Afrika nevšedníma očima na školách

6.2.2018 byl na naší škole realizován ve spolupráci s Centrem Narovinu projektový den Afrika nevšedníma očima na školách.Paní Simona Heřtusová promítla film o Keni a pak si s dětmi povídala o životě v Africe.Po vzoru afrických dětí vyráběli naši žáci hračky z odpadků,v hudebním workshopu se seznámili s africkými hudebními nástroji a zazpívali si písničku ve svahilštině,vyráběli korálky z papíru a africké masky. Vyzkoušeli si různé druhy afrického oblečení a nošení břemen na hlavě. Výstava fotografií z Keni ukázala tuto africkou zemi v její kráse i chudobě. Nakonec si mohli děti zakoupit předměty z Férového obchůdku, jehož výdělek jde také na podporu dětí z Keni. Ukončili jsme sbírku, výukové materiály, výtvarné a sportovní potřeby jsme poslali do Nairobi, peníze převedeme na sponzorský účet. Všem, kteří tuto akci podpořili, děkujeme!

Celý projekt se vydařil, děti odcházely dobře naladěné a spokojené, že mohly pomoci dobré věci.

Publikováno dne: 6. 2. 2018