Nebojme se pádů - 4. a 5. třída

Od 18.11.2019 do 17.12.2019 jsme v naší škole realizovali projekt „Nebojme se pádů“, který přinesl zařazení pádových technik do výuky tělesné výchovy 4. a 5. tříd. Projekt je inspirován podobnými aktivitami, které probíhají již řadu let např. ve  Francii. Hlavním důvodem byl fakt, že k úrazům dětí následkem pádů dochází často a naučí-li se dítě ovládat při pádu své tělo, bude mít tuto techniku zafixovanou až do dospělosti.

Cílem tohoto projektu tedy bylo naučit žáky správně padat a tím snížit výskyt úrazů při samotných pádech, zvýšit odolnost při pádech, rozvoj koordinace, obratnosti a prostorové orientace, ovlivnit odvahu a rozhodnost, rozvíjet technické předpoklady nejen pro bojové sporty, kde je pádová technika základem.

Tento projekt byl realizován Sdružení sportovních svazů České republiky ve spolupráci s odborníky z Fakulty tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy v Praze. Našimi školiteli byli trenéři kladenského oddílu juda SKS Aréna, kteří měli všechny lekce perfektně zorganizované, žákům se maximálně věnovali a děti byly z jejich hodin naprosto nadšené.

Publikováno dne: 17. 12. 2019