Dnešní datum: 18. 10. 2018

Svátek slaví: Lukáš

Úvodní stránka » Mateřská škola » Základní informace

Základní informace o Mateřské škole

Mateřská škola je od 1.1.1995 v právní subjektivitě společně se ZŠ Kladno Švermov - Motyčín pod společným názvem Základní škola a Mateřská škola Klado, Jiráskova 457.

Je to pro děti z MŠ velký přínos. Mají tak možnost seznamovat se nenásilně s prostředím  ZŠ formou vzájemných návštěv, společných akcí apod.. Ředitel školy spolu s učitelkami budoucích prvňáčků se zúčastňují třídních schůzek a besídek v MŠ.

Také společně s elementaristkami ZŠ připravujeme děti nenásilně na vstup do ZŠ. Děti z MŠ mohou navštěvovat ve 2. pololetí kroužek: “Předškoláček“, kde se hravou formou připravují na školu a také se seznamují s prostory celého areálu školy.

Děti do MŠ přijímáme od 3let věku. V případě volných míst doplňujeme kapacitu MŠ dětmi od dvou let.

Škola se nachází v klidné lokalitě, uprostřed prostorné zahrady, v blízkosti lesa.

Děti mohou pozorovat krásy přírody a její proměny během celého roku.

Provoz MŠ začíná v 6.25 a končí 16.30 hodin.